Nabór kandydatów do naszej szkoły! - wzory podań

16 maja 2022 r. rozpoczął się nabór kandydatów do szkół ponadpodstawowych, który potrwa do 21 czerwca 2022 r.
Dla ułatwienia podajemy link naboru do Branżowej Szkoły 1 stopnia nr 5, oraz Technikum Drzewnego nr 5 im. Stanisława Staszica:
https://bydgoszcz.edu.com.pl/kandydat/app/index.html

Czytaj więcej!

Światowy Dzień bez Tytoniu

29 maja gościliśmy przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy z prelekcją na temat szkodliwości papierosów i e-papierosów zorganizowaną w nawiązaniu do Światowego Dnia bez Tytoniu. Poza dawką wiedzy, uczniowie mogli skorzystać z badania smokerlyzerem oraz wziąć udział w konkursie z nagrodami. Prelegentom dziękujemy za ciekawe przedstawienie tego tak ważnego tematu.

Czytaj więcej!

Wykaz podręczników na rok szkolny 2024-2025

Podręczniki obowiązujące w Zespole Szkół Drzewnych od września 2024Czytaj więcej!

Informacje o rekrutacji do Internatu ZSD

Rekrutacja do Internatu ZSD na rok szkolny 2024/25


1.Termin składania podań dla wychowanków chcących kontynuować zamieszkanie w internacie w roku szkolnym 2024/25 : 21.06.2024


Wychowankowie, którzy mieszkali w internacie ZSD i nie ma żadnych przeciwskazań do dalszego zamieszkania, składają tylko podania (załącznik nr 1).
Jeśli podanie nie zostanie złożone w/w terminie, będzie obowiązywał tryb postępowania, jak dla nowego kandydata.2.Terminy postepowania rekrutacyjnego dla nowych kandydatów:

Czytaj więcej!

Noc w bibliotece!

W sobotę 18 maja grupa naszych uczniów z Technikum Drzewnego i Szkół Branżowych I i II stopnia wzięła udział w Europejskiej Nocy Muzeów. Mieli szansę zobaczyć największa bibliotekę publiczna w Bydgoszczy po godzinach zamknięcia, zapoznać się z jej działami, a także spotkać z... duchem jednej ze słynniejszych Bydgoszczanek. Zobaczyli tez na pokaz oprawiania książek, nadawania nowego życia zniszczonym książkom. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i nie udało się zobaczyć wszystkiego, dokończymy to zwiedzanie wkrótce, tym razem za dnia.
Wyjście zorganizował p. Robert Kiełkowski.

Czytaj więcej!