Szachowe Mistrzostwa Szkoły 2024

W ramach Tygodnia Biblioteki odbyły się Szachowe Mistrzostwa Szkoły. W otoczeniu książek w czytelni, uczniowie rywalizowali, testując spostrzegawczość, strategiczne myślenie i pomysłowość.
Bezapelacyjnym zwycięzcą został Mateusz Zawojski z klasy 2E, przed Tymoteuszem Zarzecznym i Aleksandrem Milczkiem z Ia.
Pamiątkowe medale na szyjach zwycięzców zawiesiła Dyrektor ZSD p. Ilona Chilicka.Czytaj więcej!

#CZYTANIE! -konkurs fotograficzny!

Wyniki konkursu fotograficznego! #CZYTANIE!

Czytaj więcej!

Turniej warcabowy

Zapraszam do zapisywania się na Turniej warcabowy rozgrywany z okazji Tygodnia Biblioteki. Zawody zaplanowane są na środę 24 kwietnia od godz. 10 do 12:00 Zapisy online/e-dziennik albo mailem) lub offline bezpośrednio u prof. R. Kiełkowskiego. Termin przyjmowania zgłoszeń 24.04.2024 godz. 8:55.

Czytaj więcej!

Spełnienie książkowych marzeń - wielka okazja - zbieramy Wasze propozycje do niedzieli!

Szanowni Czytelnicy - uczniowie, rodzice uczniów i pracownicy szkoły!

Technikum Drzewne przystąpiło do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała dotację na zakup książek. Mamy okazję powiększyć księgozbiór biblioteki o oczekiwane przez Was tytuły.

Zapraszam do wypełnienie prostej ankiety, aby można było zakupić pozycje, które spełniałyby Wasze czytelnicze marzenia.

Pomóc w wyborze może następująca lista propozycji...

Czytaj więcej!

Kończymy kiermasz podręczników używanych 2023

W tym tygodniu kończymy kiermasz podręczników. Od poniedziałku zapraszam po odbiór pieniędzy za sprzedane książki do biblioteki szkolnej!
Niedługo przedstawimy podsumowanie wrześniowej sprzedaży.

Poniżej lista dostępnych jeszcze tytułów do kupienia!

Czytaj więcej!

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Aktualizacja godzin pracy!

Czytaj więcej!

Kiermasz podręczników - 5 -7 września

Na dużej przerwie (10:35 - 10:50) w dniach 5, 6 i 7 września zapraszam do świetlicy szkolnej na kiermasz podręczników (pozostałych po edycji czerwcowej)

Do piątku 9 września można przynosić też swoje niepotrzebne już podręczniki do biblioteki szkolnej, zostaną one wystawione na sprzedaż w następnym tygodniu w czasie drugiego, większego kiermaszu! Imię i nazwisko sprzedającego oraz cenę proszę wpisać ołówkiem na wewnętrznej stronie okładki.

Zapraszam!

Czytaj więcej!

Dni biblioteki!

Biblioteka zaprasza w tym tygodniu wszystkich uczniów na specjalne atrakcje!

Od poniedziałku do środy można wpaść na chwilę lub na dłużej i przyjemnie spędzić czas z łamigłówkami, grami i zagadkami!

Każdy uczestnik zostanie nagrodzony!

Zapraszamy!

Czytaj więcej!

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek - 8 maja

8 maja obchodziliśmy Święto Bibliotekarzy i Bibliotek!

Z tej okazji, cały następny tydzień poświęcimy różnorodnym imprezom czytelniczym organizowanym w naszej szkolnej bibliotece! Zachęcamy do śledzenia strony internetowej biblioteki:

https://zsd.bydgoszcz.pl/biblioteka-m1,130.html

Czytaj więcej!

Możliwość wypożyczania książek z biblioteki

Nawet w czasie nauczania zdalnego jest możliwość wypożyczania lektur i innych książek z biblioteki szkolnej. Żeby to zrobić wystarczy wysłać zamówienie na konkretny tytuł przez wiadomość na e-dzienniku do mnie (Roberta Kiełkowskiego). Wyszukam wtedy i odłożę dla Was potrzebną książkę, następnie przekażę przez e-dziennik, kiedy można się po nią zgłosić i skąd ją odebrać. Zamawiając książkę koniecznie proszę poczekać na potwierdzenie, że czeka na Was w bibliotece lub jest zostawiona na portierni szkoły.

Gdyby zamawiający przebywał na kwarantannie, możliwe jest odebranie książki przez osobę upoważnioną. Wystarczy poinformować przez e-dziennik, kto się po nią zgłosi.

Czytaj więcej!