Strona Zespołu Szkół Drzewnych w Bydgoszczy

Szukaj

Idź do treści

Menu główne:


Wychowankowie

Internat > > O Internacie >

Wychowankowie naszego Internatu, to uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, a także uczniowie wielu innych szkół bydgoskich: liceów, techników, szkół zawodowych, gimnazjów i szkół pomaturalnych. Nasz internat jest palcówką koedukacyjną - mieszkają u nas i dziewczęta i chłopcy.
Wychowankowie są podzieleni na trzy grupy, każda grupa ma swojego wychowawcę. Co roku wybieramy Młodzieżową Radę Internatu. MRI zwraca się do kierownika internatu i wychowawców z wszystkimi nowymi pomysłami, prośbami oraz zajmuje się organizacją różnego typu imprez.
W czasie wolnym od nauki w internacie uczniowie mają także wiele innych atrakcji. Co roku organizowane są różnego rodzaju konkursy i turnieje. Zwycięzcy zostają atrakcyjnie nagradzani. Tradycją w naszym internacie jest organizowanie obchodów różnych ważnych rocznic i Świąt. Wyjątkowo uroczyście co roku przygotowujemy się do spotkania opłatkowego. Świętujemy Andrzejki, Walentynki itp. 7-letnią już tradycją stał się nasz udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Każdy, kto chce pomóc innym może wykazać się działając w ramach Wolontariatu "Pomocna Dłoń". Młodzież uczy się u nas aktywnego spędzania czasu wolnego, m.in. uczestnicząc w wycieczkach, oraz imprezach kulturalno-sportowych na terenie miasta.
Wszystko to i jeszcze wiele innych rzeczy, o których nie wspomnieliśmy, a są częścią naszego życia w internacie, sprawia, że miejsce to jest dla nas prawdziwym drugim domem.
Z przyjemnością wracamy tu po wakacjach, feriach i każdego poniedziałku po weekendzie. Wiemy, że czeka na nas miły pokój, najlepsi koledzy i koleżanki, przychylni wychowawcy. Wiemy, że po latach miło będziemy wspominać NASZ internat, to, co tu przeżyliśmy i to, czego tu się nauczyliśmy.
Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego