Strona Zespołu Szkół Drzewnych w Bydgoszczy

Szukaj

Idź do treści

Menu główne:


Końskim Okiem

Aktualności >

Jakub z Pancho Mistrzem Polski!


W dniach 25 - 26 kwietnia we Wrocławiu na Partynicach odbyły się drugie Mistrzostwa Kraju w Jeździe bez ogłowia. Startowało łącznie 34 konie. Zawody rozegrane zostały w 5 konkurencjach w tym dwóch klasycznych - ujeżdżenie i skoki przez przeszkody oraz trzech westernowych - western horsemanship, trail i extreme trail. W tym roku startowaliśmy we wszystkich konkurencjach westernowych na 17 letnim ogierze rasy konik polski - Pancho.
Zdobyliśmy pierwsze miejsce tym samym tytuł Mistrza Polski w konkurencji western horsemanship oraz 4 miejsce w konkurencji trai , 8 w extreme trail. Nasze przejazdy spotkały się z wysokim uznaniem sędziów i organizatorów w tym sędziego głównego i pomysłodawcy tej wspaniałej imprezy pana Wojciecha Mickunasa.


Od pierwszego dotyku do pierwszej jazdy - szkolenia Joe Turnera


W dniach 13 14 maja uczniennice klasy IIIa uczące się w zawodzie Technik Hodowca Koni odbyły szkolenie zorganizowane w gospodarstwie agroturystycznym"Ul" dotyczące przygotowania młodych koni do jazdy
"First Touch to First Ride" oraz szkolenie dotyczące rozwiązywania problemów behawioralnych u koni.


Szkolenie prowadził jeden z najlepszych trenerów koni Joe Turner Rocky Mountain Horseman. Podczas dwóch dni Joe Turner zademonstrował jak używając języka swojego ciała oraz używając energii swojego ciała można nawiązać komunikację z 4 letnim dzikim ogierem.


Koń, z którym Joe pracował pochodził ze stada 400 szt dzikich koni znajdujących się na obszarze 1200ha.


Trener udowodnił tym samym iż konie posługują się i komunikują używając języka swojego ciała, a także, że my ludzie jesteśmy w stanie posługiwać się językiem koni. Beż problemu koń zaakceptował człowieka a drugiego dnia zaakceptował człowieka na swoim grzbiecie.Pomimo nie rozpieszczającej nas pogody uczennice jak i opiekunowie wytrwale obserwowali i słuchali Joego chłonąc wiedzę tego wspaniałego trenera. Wyjazd jak najbardziej udany. Nawiązaliśmy współpracę z gospodarstwem agroturystycznym "UL" dotyczącą organizowania wyjazdu co roku na szkolenie Joe Turner. Wyjazd na szkolenie nie byłby możliwy bez pomocy finansowej sponsorów , którym z całego serca dziękujemy. Dzięki ich bezinteresownej pomocy marzenie uczennic stało się realnym wydarzeniem.


Z dumą informujemy, iż Joe Turner zgodził się współpracować z naszą szkołą i obiecał, iż za każdym razem kiedy będzie w Polsce odwiedzi naszą szkołę z ciekawym wykładem dotyczącym treningu i szkolenia koni czy funkcjonowania stada dzikich koni. Gorące pozdrowienia dla Klaudii Kundzik za wspaniałe tłumaczenie oraz Joe Turner za wiedzę i niezapomniane chwile.

Zaproszenie na wykład

W sobotę o godzinie 11:00 w świetlicy szkolnej odbędzie się wykład pt. ": Zostań liderem dla swojego konia".
Wykład poprowadzi Jakub Ciemnoczołowski - nauczyciel oraz trener z wieloletnim doświadczeniem. Dowiecie się trochę o koniach ale przede wszystkim wiele o ludziach. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!


W maju zagości w szkole jeden z najlepszych trenerów jeździectwa naturalnego Joe Turner Rocky Mountain Horsemanship.


Joe poprowadzi wykłady dla naszej młodzieży w ramach cyklu szkoleń, które w maju poprowadzi w Polsce.Przypominamy , że Joe Turner zwyciężył w zeszłorocznej edycji największej edukacyjnej imprezy w naszym kraju - " Myśląc o koniu" a nasza młodzież miała okazję uczestniczyć w zeszłym roku w październiku w szkoleniu , które Joe prowadził w stajni"Kopytkowo" w Cielu koło Bydgoszczy.Spotkanie majowe jest zamknięte - tylko dla uczniów ZSD .Już nie możemy doczekać się spotkania z tym niesamowitym trenerem!


Zapraszamy do Końskiej Galerii

"Myśląc o koniu" - tak było w zeszłym rokuW dniach 25 - 27 października w Cielu koło Bydgoszczy w stajni "Kopytkowo" odbyła się klinika prowadzona przez jednego z najlepszych trenerów koni Joe Turnera - Rocky Mountain Horsemanship. Joe jest tegorocznym zwycięzcą zawodów trenerów młodych koni - "Myśląc o koniu" , które odbyły się w Karpaczu. Joe mieszka w USA w stanie Montana i zajmuje się treningiem koni wykorzystując naturalne metody szkolenia koni. Współpracuje z najlepszymi trenerami koni w USA takimi jak Richard Winters czy Buck Brannamann.
Podczas trzech dni w Cielu uczestnicy szkolenia pracowali nad zmianą i polepszeniem swoich relacji z końmi, lepszym zrozumieniem tych zwierząt jak i technikami wykorzystania energii i technik komunikacji.
Joe Turner zgodził się aby uczniowie naszej szkoły uczestniczyli bezpłatnie podczas jednego dnia kliniki. Od rana do późnych godzin popołudniowych uczniowie mogli obserwować go przy pracy i korzystać z wiedzy tego wspaniałego trenera. Turner bardzo ucieszył się z obecności naszych uczniów. Podczas przerwy obiadowej uczniowie mieli okazję porozmawiać z trenerem. Podczas rozmów Joe zgodził się na współpracę. Nasi uczniowie w ramach przedmiotów zawodowych, a w szczególności zawodowego języka obcego ( angielskiego) mogą zwracać się do niego z pytaniami dotyczącymi koni, ich treningu i komunikacji. Uczniowie otrzymali także zaproszenie na przyszłoroczne kliniki prowadzone przez Joe Turnera - Rocky Mountain Horsemanship.
UWAGA - JUŻ WKRÓTCE NASTĘPNE SPOTKANIE


Powrót do treści | Wróć do menu głównego