Strona Zespołu Szkół Drzewnych w Bydgoszczy

Szukaj

Idź do treści

Menu główne:


Działalność SU

Samorząd Uczniowski

"Obudź się!" - 25.10.2017 - profilaktyka na wesoło
Młodzi o Bydgoszczy


W poniedziałek 24.10.2017 w bydgoskiej "Łuczniczce" nasi przedstawiciele uczestniczyli w debacie z tematem wiodącym "Młodzież", która była pierwszą z cyklu debat dotyczących budowania strategii rozwoju miasta Bydgoszczy. Współorganizatorem debaty była Młodzieżową Rada Miasta Bydgoszczy.ZSD – to tutaj rodzą się przyjaźnie
J

9 czerwca 2017 – Światowy Dzień Przyjaciela
Konkurs dla uczniów na najfajniejszą fotę z przyjacielem - należy umieścić ją na naszej tablicy – ukaże się na szkolnym FB po zatwierdzeniu przez administratora – wygrywa zdjęcie z największą ilością i Głosowanie do 9.06.2017 do godz. 22.00.Nagrodą jest voucher dla dwóch osób do Cinema City.


Dodatkowa ocena z języka polskiego za pracę pt. „Rola przyjaciela w życiu człowieka”- termin oddawania prac: 9.06.2017.


Pozdrowienia dla szkolnego przyjaciela – wrzucane do urny na holu I p. – będą rozdawane i 12 czerwca przez przedstawicieli SUPierwszy Dzień Wiosny - 21.03.2016


Kolorowo i wesoło witaliśmy wiosnę. Uczniów i nauczycieli z wiosennymi symbolami na ubraniu - częstowaliśmy jabłkami, klasy rywalizowały w konkursie "W poszukiwaniu oznak wiosny" zdobywając punkty w konkursie "The Beściaki", a na koniec ulicami Bydgoszczy przeszła nasza wiosenna parada.


Będzie co wspominać...
Akcja profilaktyczna "Obudź się!" - 28.09.2015


Wakacje minęły, czas więc wybudzić się z wakacyjnego rytmu, porzucić wakacyjne rozrywki i mocno stąpając po ziemi mierzyć się z wyzwaniami roku szkolnego. Dlatego w ramach naszej akcji "Obudź się!", w ostatni poniedziałek września, przedstawiciele SU, ubrani w urocze piżamki i szlafroczki, rozdawali swoim kolegom i koleżankom ulotki profilaktyczne - dot. uzależnienia od komputera, używania alkoholu czy narkotyków. Zachęcamy do życia w realu...


Dzień bez Przekleństw


W dniu 17 grudnia 2013 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w szkole Dzień bez Przekleństw. Przedstawiciele SU "częstowali" uczniów i nauczycieli wlepkami, które można było z dumą nosić na ubraniu, a na holu piętra I. można było poczytać wierszyki zachęcające do rezygnacji z wulgaryzmów. Uczniowie, którzy stosowali się do deklaracji i nie przeklinali - byli zwolnieni z odpytywania na ocenę. Dziękujemy tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji, wszystkich zachęcamy do codziennej rezygnacji z tzw. "brzydkich słów".

"OBUDŹ SIĘ"


Po raz kolejny, dnia 3 grudnia, odbyła się w naszej szkole akcja profilaktyczna
pod hasłem "Obudź się!".


Przedstawiciele SU w uroczych piżamkach i szlafroczkach rozdawali ulotki dotyczące różnego rodzaju uzależnień (od alkoholu, narkotyków, Internetu, zakupów, seksu, pracy).


I tym razem uczniowie chętnie je przeglądali, co bardzo nas cieszy. Miejmy nadzieję, że ta lektura skłoni czytelników do mądrych decyzji.
Ulotki pozyskano dzięki uprzejmości Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie PTZN w Bydgoszczy.


23 FINAŁ WOŚP - 11 stycznia 2015
ZACHĘCAMY DO KWESTOWANIA I WSPARCIA AKCJI
- zapisy wolontariuszy do dnia 30 listopada 2014 u opiekunów SU


TYDZIEŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZSD


W dniach 13-17 października 2014r. obchodzimy TYDZIEŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZSD realizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej.


Główne obchody odbyły się 15.10.14r. i obejmowały debatę pod hasłem: „Czy Samorząd Uczniowski jest w szkole potrzebny?” z udziałem przedstawicieli SU oraz uczniów zaproszonych klas.

Przez cały czas trwania obchodów, prezentowane są prace konkursowe uczniów w formie plastycznej (Krystiana Twaróg z kl 3E i Patryka Sójki z kl 2E) oraz wypowiedzi pisemnych (Natalii Nowickiej z kl 3E i Małgorzaty Król z kl 2E) pod wspólnych hasłem „Jaki powinien być Samorząd Uczniowski, abym chciał w nim działać?”, połączone z prezentacją dotychczasowej działalności Samorządu Uczniowskiego.Dnia 21 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Chętni uczniowie mogli przesłać swoje pozdrowienia koleżankom/kolegom lub swoim nauczycielom poprzez wrzucenie ich do skrzynki wystawionej na holu p. I.
Dziękujemy tym, którzy przyłączyli się do akcji.
Wszystkich zachęcamy do bycia życzliwym - nie tylko od święta.


Kolejne spotkanie przy grillu działaczy Samorządu Uczniowskiego


Dnia 24.04.2014 prężni działacze SU spotkali się, by spędzić razem jeszcze trochę czasu przed odejściem ze szkoły uczniów klas maturalnych. Wspólne grillowanie było okazją do podsumowania działalności SU w mijającym roku szkolnym i powspominania tych najlepszych razem spędzonych chwil. Pogoda dopisała, podobnie jak świetna atmosfera, którą dodatkowo wzbogaciła obecność na części spotkania pani dyrektor mgr inż. Ilony Chilickiej oraz pani wicedyrektor mgr inż. Anny Doczekalskiej.


Powitanie Wiosny


21 marca - w Pierwszy Dzień Wiosny Samorząd Uczniowski ZSD zaprosił uczniów do wspólnej zabawy. Zimę przepędzono paląc przepiękną Marzannę wykonaną przez uczniów klasy Ia Technikum Drzewnego.


Z ogniem jej było do twarzy... a my cieszyliśmy się wiosennym słońcem.


III Bydgoski Marsz "Po 18 Południku"


W sobotę 15 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSD uczestniczyli w III Bydgoskim Marszu "Po 18 Południku". Mimo wietrznej i deszczowej pogody zespół w składzie: Monika Słomianna - IVa, Marek Popecki - IIId, Wojciech Tomczyński - IIId, Sabina Bartczak-Gackowska - opiekun SU, przeszedł całą trasę dla zaawansowanych i zdobył 26. miejsce na 76 startujących w tej kategorii zespołów, dobrze się przy tym bawiąc. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję marszu - impreza świetnie przygotowana przez Bractwo 18 Południka w Bydgoszczy godna jest polecania szerszemu gronu uczniów.


Dnia 6 listopada odbyła się w naszej szkole akcja profilaktyczna pod hasłem "Obudź się!".


Przedstawiciele SU w kolorowych piżamkach i szlafroczkach
rozdawali uczniom oraz nauczycielom ulotki dot. różnego rodzaju uzależnień (od alkoholu, narkotyków, Internetu, zakupów, seksu, pracy). Uczniowie chętnie je przeglądali, co cieszy organizatorów :.
Na parterze szkoły zorganizowano również punkt informacyjny.
Mamy nadzieję, że akcja się spodobała i przyniesie pozytywne efekty.
Ulotki i plakaty dot. zagrożeń uzależnieniami pozyskano dzięki uprzejmości Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie PTZN w Bydgoszczy.


Szkolne Halloween


Kolejny rok bawiliśmy się świetnie z okazji Halloween. Były konkursy i zabawy, przebrani uczniowie uniknęli odpytywania przez nauczycieli, a uczniowie klasy Ia Technikum Drzewnego wykonali halloweenową ozdobę z dyni.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego